Багато людей вважають, що їх знайомство починається з контакту з іншими (реального чи віртуального) та його успіх залежить від розвитку подій після цього моменту.
 
Але якщо порівняти знайомство з продажем (себе іншим та інших собі), то можна побачити, що успішний продаж починається набагато раніше від моменту, коли продукт з'явиться на поличці магазину чи навіть в анонсах та рекламних кампаніях.
 
Кожен продукт починається з запиту, інакше кажучи, з проблеми, які він покликаний задовольнити та вирішити. А також з емпатії, з розуміння тих переваг та цінностей, які даний продукт буде нести та давати іншим, тим хто буде ним користуватися.
 
У випадку знайомств, продуктами виступають люди, як ми самі, так і наші потенційні партнери.
 
Тому ці дві складові набувають наступного вигляду:
 
1) Запит
Спершу ми повинні вирішити самі для себе, чому саме нам потрібно знайомство? Яку конкретну проблему на поточному етапі нашого життя воно покликане вирішити? Іншими словами, які саме аспекти свого життя та яким чином ми хочемо покращити завдяки вдалому знайомству? Це дозволить не лише краще зрозуміти себе, а й більш чітко уявити свого потенційного партнера, який здатен буде задовольнити наш поточний запит, а також оптимальний формат стосунків з ним.
 
Жоден реальний продукт не розв'язує проблему ідеально. Зазвичай чинні продукти починають продаватися з недоліками, які усуваються вже в процесі користування, зокрема завдяки відгукам від реальних користувачів, а не лише теоретичним ідеям творців.
 
Тому важливо мати чітке розуміння справді критичних (Must Have Feature) аспектів свого запиту та відокремити їх від несуттєвих (Nice to Have Features), хоча і теж бажаних. Воно дозволить нам більш адекватно сформувати свої очікування від майбутнього партнера та звернути свою увагу на цілком прийнятного кандидата.
 
Навпаки, якщо ми не зрозуміємо, хто здатен більшою мірою задовольнити наш поточний запит, ми підвищуємо свої шанси постійно бути чимось незадоволені та потрапити у пастку "наче все так, але трішечки не так" нескінченного пошуку та вибору ідеалу.
 
Більшість стартапів, які намагалися знайти надто ідеальне рішення (читай: партнера), на жаль, так і не дійшли до реальних продажів (читай: знайомств) та збанкрутіли (читай: перегоріли емоційно, втомились від пошуків) набагато раніше.
 
2) Емпатія
Після того як ми визначили свій запит та уявили свого потенційного партнера та бажаний формат стосунків, варто проявити емпатію, поставити себе на його місце та спробувати зрозуміти, який запит може бути у нього? Наскільки ми можемо бути цінними та цікавими з точки зору його бажань стосовно потенційних знайомства та стосунків?
 
Звісно це буде зробити ще складніше ніж навіть розуміння свого запиту на першому кроці, адже все це у голові іншої, ще навіть незнайомої нам, людини.
 
Проте, якщо нам це вдасться, то ми значно краще збагнемо себе як в частині "продукту", що саме ми можемо покращити в собі, так і в частині "маркетингу", як саме подати себе, щоб не лише привернути увагу бажаного партнера, але й викликати у нього бажання почати будувати з нами стосунки.
 
І перше значно важливіше за друге: неперервна робота над собою, над своїм вдосконаленням в тих аспектах, які є критичними для того, кого ми хочемо бачити поряд!
 
Загальні висновки:
Якщо у спробі знайти успішні знайомства, ми будемо ігнорувати внутрішні складові продукту, і робити ставку виключно на маркетинг (читай: намагатися подобатись більшій кількості людей), то навіть за наявності багатьох розпочатих листувань та спілкувань, майже всі вони будуть розвалюватися на самому початку і не приносити очікуваний результат та задоволення.
 
Звісно велика кількість теж здатна перейти у якість, проте успіхи, якщо і будуть, то випадкові, поодинокі та скоріш за все короткочасні.
 
Якщо ж ми, справді, спробуємо зазирнути дещо вглиб, та намагатимемося стати кращим продуктом з точки зору нашого бажаного продукту, то навіть з суттєво меншою кількістю взаємодій, ми отримаємо значно більше якості (читай: успішних знайомств).
 
Чим якіснішим продуктом будете ви самі, тим більше достойних людей будуть вас оточувати та цікавитись вами (адже споріднене притягується до спорідненого) серед яких ви знайдете свої успішні знайомства набагато простіше та швидше!
 
П.С. Бачу вийшло дещо теоретично, але якщо комусь буде цікаво, то наступного разу спробую поділитися більш практичними думками та питаннями, які допоможуть зрозуміти та віднайти свої запит та емпатію у знайомствах. А там може і до маркетингу знайомств теж дійдемо :)