Деяким парам підходить такий варіант — коли хочеться бути у відносинах, але при цьому можна «поділитися» постійним партнером з кимось іншим та самим отримати новий досвід. Ми зараз описали свінг — і зараз про нього розповімо :)

Суть свінгу полягає у сексуальній практиці, при якій люди обмінюються партнерами. Умовно, є два союзи — А + Б, В + Г, — учасники яких періодично займаються сексом поза своєю парою: А + Г і Б + В та так далі. Таких людей називають свінгерами. Однак іноді свінгери можуть і не бути у відносинах — бути сінглами та вести активне сексуальне життя з іншими людьми, зокрема приходити у пару.

При цьому свінг відрізняється від вільних відносин, але може бути їх частиною. Так, партнери, які перебувають у відкритих відносинах, разом будують плани на сьогодення і майбутнє — як пара, але при цьому можуть проводити час з іншими людьми: ходити на побачення та/або займатися сексом — залежно від домовленостей.

Свінг не слід порівнювати з поліаморією, адже в такому випадку люди будують не лише сексуальні, але й романтичні, емоційно залучені відносини з кількома партнерами. Зазвичай у такій ситуації немає «основного» та «другорядного» партнера, найчастіше всі учасники знають один одного та можуть спілкуватися між собою.

Кому це потрібно. Причини, через які люди обирають свінг, можуть бути дуже різними. Так, багато свінгерів за допомогою такої сексуальної практики шукають новий досвід та однодумців, комусь свінг дає стимул доглядати за собою, підтримувати хорошу фізичну форму та розвиватися як особистість, а окремі пари таким способом навіть прагнуть врятувати свої відносини.

Що важливо врахувати. Якщо ви перебуваєте у відносинах і хочете спробувати свінг, перше, з чого потрібно почати, — це відкрит

а чесна розмова. Дуже важливий етичний підхід, вміння слухати одне одного та шукати компроміси, у тому числі бути готовими не лише користуватися певною свободою, але й давати її іншій людині. Справа в тому, що експерименти, про які пара не домовилася, можуть розцінюватися як зрада. А обман зазвичай завжди ранить і засмучує.

Тому свінг, як і будь-яку іншу сексуальну практику, перед застосуванням потрібно обговорити: чому виникло таке бажання, як ви це уявляєте, чого хочете, на що готові, як поводитися, якщо щось піде не так, як бути з ревнощами. Окремо потрібно обговорити найбільш комфортний для вас обох вид свінгу:

  • м'який — пари займаються сексом у безпосередній близькості одна від одної, не обмінюючись партнерами;
  • відкритий — секс відбувається в одному приміщенні, але при цьому пари обмінюються партнерами;
  • закритий — пари обмінюються партнерами та займаються сексом окремо (не бачать одне одного);
  • вуайеризм — спостереження за тим, як хтось інший займається сексом;
  • ексгібіціонізм — практика, при якій пара займається сексом, а інші люди на це дивляться.   

Якщо ви вирішите спробувати свінг, ви, без сумніву, зіткнетеся з питанням, де шукати партнерів. Найлегше та найетичніше всього зареєструватись на порталі для свінгерів України swingersblog.org та там познайомитися з іншою парою, зацікавленою у такому досвіді. Також можна зустріти інших свінгерів на секс-вечірках, у спеціалізованих спільнотах або навіть на відпочинку (адже курортний роман може бути й таким — головне, щоб усім було комфортно). У будь-якому випадку краще не починати свінг-досвід з кимось із близького кола спілкування, щоб уникнути додаткових ревнощів і навіть руйнування відносин між учасниками.

Що таке свінгерство